תמיכה אינטגרטיבית בחולי סרטן

הטיפול האינטגרטיבי בחולי סרטן נועד להשתלב עם אפשרויות הטיפול הקונבנציונאליות ולא להחליפן.

סרטן היא מחלה המכלה את משאבי הגוף. יותר מ־50% מחולי הסרטן צפויים לסבול במידה זו או אחרת מתת תזונה – מצב שפוגע בתפקודה של מערכת החיסון, מגביר את הסיכון לזיהום ומקטין את יכולת החולה לעמוד בטיפול האונקולוגי
מחקר חשוב שפורסם בירחון של האגודה האמריקנית לתזונה הראה כי חולי סרטן שקיבלו תמיכה תזונתית במהלך הטיפול במחלה היו במצב טוב בהרבה מחולים בקבוצת ביקורת שלא קיבלו תמיכה תזונתית. מחקרים אחרים הוכיחו שתזונה לקויה מפעילה גנים סרטניים, ואילו תזונה נכונה עשויה לדכא את הפעילות של הגנים האלה וכך למנוע תהליכים סרטניים.
השימוש המושכל בתזונה נכונה, צמחי מרפא ותוספי תזונה יכול לסייע:

[unordered_list style="green-dot"]

  • להפחית את תופעות הלוואי של הטיפולים השונים כגון עייפות, תשישות, כאבים, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, דיכאון, חרדה והפרעות שינה.
  • לחזק את מערכות הגוף השונות, ולתמוך ביכולת הריפוי הטבעית
  • להפחית אובדן של רקמת שריר ולמנוע ירידה או עלייה לא רצויות במשקל.
  • לשפר את תוצאות הטיפול ולהאט את התקדמות המחלה

להפחית את הסיכוי להישנות של המחלה

[/unordered_list]

מאחר וכל חולה הוא ייחודי, התוכנית הטיפולית של תזונה/תוספים/צמחי מרפא מותאמת אישית לכל חולה. ומשתנה בהתאם לשלב המחלה, למטרות העומדות בפנינו, למצבו הגופני הרגשי והנפשי, לתופעות הלוואי ואף בהתאם לעונת השנה .
אפשר להתחיל בטיפול בכל שלב, אך מומלץ להתחיל מוקדם כלל האפשר. תכנית הטיפול האישית משתנה לפני הניתוח ואחריו, במהלך טיפולי הכימותרפיה וההקרנות ולאחריהם, בעת ההחלמה והשיקום. יש לזכור שמניעת הירידה במשקל ושמירה על רקמת השריר מפני הידלדלות קלים הרבה יותר כאשר ההתערבות מתרחשת בשלב מוקדם של המחלה.