בדיקות מעבדה מתקדמות

רפואה פונקציונאלית מרבה להיעזר בבדיקות מעבדה מתקדמות בכדי לאתר חסרים שונים בגוף, בכדי לבחון יעילות תפקוד של מערכות שונות בגוף, ובכדי לאתר מצבים שונים של חוסר איזון.כל זאת מאפשר לתכנן תפריטים ולהשתמש בתוספי תזונה בצורה מושכלת ומדויקת ע"פ הצרכים האינדיבידואלים של כל מטופל.    הבדיקות מתבצעות במעבדות מחקר מהמובילות בעולם, ומשמשות כלי חשוב הם ברפואה מונעת והן ברפואה טיפולית.

בדיקות מעבדה :

[unordered_list style="green-dot"]

  • בדיקת יעילות המטבוליזם של אסטרוגן – זוהי אחת הבדיקות החשובות למניעת סרטן הורמונאלי (שד, רחם, צוואר הרחם , פרוסטטה ואחרים) .   הגוף מעבד אסטרוגן במספר נתיבים, השונים בהשפעתם על הגוף.  ישנם נתיבים המעבדים אסטרוגן בצורה בריאה , ואחרים המייצרים מטאבוליטים (חומרי פסולת) שעלולים לעודד תהליכים סרטניים.  מחקרים רבים מראים כי מדידת הדרכים בהם הגוף מעבד אסטרוגן מהווה סמן חשוב לניבוי הסיכון לחלות בסרטן שד (וסרטנים הורמונליים אחרים), שכן עיבוד אסטרוגן לקוי פירוש סיכון מוגבר למחלה. המחקרים אף מראים, כי ניתן, באמצעות תזונה, צמחי מרפא ותוספים להשפיע על עיבוד האסטרוגן , לשפר אותו, וכך להפחית משמעותית את הסיכון לחלות.

בדיקת שתן אותה נשלח למעבדת מחקר בארה"ב , מאפשרת מיפוי של נתיבי עיבוד האסטרוגן הייחודיים לכל אחד ואחת מאתנו.  הבדיקה מאפשרת לנו למדוד, ויותר חשוב מכך לטפל, באחד מגורמי הסיכון  החשובים לחלות בסרטן הורמונאלי. בהתאם לתוצאות הבדיקה נתכנן את השימוש בתזונה ותוספים , במטרה להגיע לעיבוד אסטרוגן אופטימלי הממזער את הסיכון לתחלואה.

להבנה מלאה יותר של תהליכי עיבוד האסטרוגן קרא את הפוסט "מה שברוקולי יכול לעשות"

http://sharonbargil.co.il/2011/11/brocollicancer/

  • בדיקת תפקוד של  מערכת העיכול  –
  • בדיקת רגישות למזונות שונים
  • Adrenal Stress Test
  • בדיקת חומצות שומן חיוניות בגוף

[/unordered_list]